Aloes do picia: kiedy i jak go dostarczać w ciągu dnia?

Aloes do picia: kiedy i jak go dostarczać w ciągu dnia?

Wśród roślin wiecznie zielonych w dziedzinie suplementów i produktów naturalnych, nie można pominąć aloesu. Chociaż niektórzy ludzie nie znają korzyści, jakie oferuje ten sok, wielu innych nauczyło się już doceniać jego właściwości i pić do prawie co dzień. Jest to produkt odpowiedni dla wszystkich rodzajów konsumentów i wszystkich grup wiekowych. Wystarczy przestrzegać czasu spożycia i odpowiedniej dawki aloesu do picia, aby korzystać z wszystkich składników odżywczych, które zawiera.

Co zawiera aloes?

Aloes zawiera kilka substancji aktywnych metabolicznie, z których najbardziej znane są:

  • wapń,
  • magnez,
  • potas,
  • fosfor,
  • witaminy A, C, E i B, B1, B6 i B12.

Wpływ na stan organizmu

Aloes ma doskonałe właściwości antyoksydacyjne i pomaga w przekazywaniu impulsów nerwowych (witamina B1), synteza hemoglobiny (witamina B6) i produkcji czerwonych krwinek (witamina B12). Bardzo ważna jest również obecność polisacharydów. Cząsteczki te działają przeciwko ryzyku związanemu z wirusami, bakteriami i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogą atakować nasz organizm. Aloes pomaga chronić ściany żołądka i zmniejszyć ewentualne podrażnienia skóry, skracając czas rekonwalescencji. W związku z tym nie jest zaskakujące, jak w ostatnich latach wzrosło spożycie tego produktu przez tych, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie fizyczne za pomocą naturalnych produktów.

Jak przyswajać aloes?

Na rynku dostępne są suplementy aloesowe w postaci soków lub żeli rozpuszczalnych w wodzie. Są to niezwykle praktyczne rozwiązania, szczególnie dla tych, którzy spędzają dużo czasu poza domem. Ponadto, aloes do picia (https://www.bee.pl/9261-aloes) jest przyswajany bezpośrednio przez organizm, bez przechodzenia przez trawienie i w ten sposób można natychmiast zauważyć jego zalety. Dla tych, którzy zdecydowali się na oczyszczenie się aloesem, ważne jest, aby określić kilka rzeczy. Zaleca się picie go rano, na pusty żołądek i zgodnie z dawkami wskazanymi przez producenta. Nie wszystkie soki mają takie samo stężenie, dlatego należy zwrócić uwagę na dawkę. Najlepiej byłoby, gdybyśmy stosowali taką kurację przez około miesiąc. W sumie możemy powiedzieć, że jest to naturalny ekstrakt zalecany dla wszystkich tych, którzy chcą się oczyścić, ale także dla tych, którzy właśnie rozpoczęli dietę odchudzającą i chcą pomóc metabolizmowi wyeliminować toksyny. Przyjmowanie soku z aloesu staje się więc zdrowym nawykiem dla całej rodziny, w każdym wieku i o każdej porze roku.

Kwiat zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com
Share