ARTETERAPIA - Terapia sensoryczno - plastyczna, terapia zajęciowa i terapia ręki.

Przychodnia OŁTASZYNEK w trosce o prawidłowy rozwój swoich małych podopiecznych gwarantuje różnorodną gamę zajęć min. zajęcia autorskie Pauliny Sochań połączone z Sensoplastyką, terapią zajęciową i terapią ręki.

Najważniejsza i pierwsza zasada - do każdego dziecka podchodzimy w sposób holistyczny (indywidualny).

DLA KOGO?

Zajęcia grupowe:
Zajęcia skierowane są do dzieci z rozmaitymi wyzwaniami rozwojowymi. Od pracy z dziećmi z autyzmem, z porażeniem mózgowym, zespołami genetycznymi do pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi typu - nieśmiałość, przewrażliwienie, wycofanie, zamknięcie w sobie.
Na warsztatach malujemy wszystkim i po wszystkim, budujemy, lepimy, kleimy, robimy cuda ze zwykłych rzeczy, a przede wszystkim - świetnie się bawimy!
Dzięki zastosowaniu szerokiego wachlarza środków artystycznych i arteterapeutycznych nauczymy dzieci kształtować, przeobrażać i kreatywnie wpływać na otoczenie.
Dzieci działając twórczo odkrywają same siebie i wyrażają swój świat emocji. Zajęcia rozwijają zdolności manualne dziecka, przygotowują rączki malucha do pisania. Dzieci poznają barwy, faktury, kolory, co poprawia koordynację, pobudza stymulację sensoryczną (szczególnie praca z dotykiem), stymulację wzrokową oraz powoduje wzrost wiary we własne możliwości. Wspólna praca twórcza wpływa także pozytywnie na pogłębienie relacji z opiekunem oraz rówieśnikami.
Zajęcia będą odbywały się cyklicznie.

Terapia indywidualna:
skierowana jest do dzieci z rozmaitymi wyzwaniami rozwojowymi. Od pracy z dziećmi z autyzmem, z porażeniem mózgowym, zespołami genetycznymi do pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi typu - nieśmiałość, przewrażliwienie, wycofanie, zamknięcie w sobie. Terapia przez sztukę wspomaga proces edukacji i terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zajęcia prowadzone w Naszej przychodni odbywać się będą grupowo lub indywidualnie w zależności od potrzeb dzieci.
Terapia kierowana jest do dzieci w dwóch przedziałach wiekowych:
* 0-3 latki,
* 4-9 latki.

Zajęcia trwają 45 min ( grupowe i indywidualne)

Terminy zajęć:
- czwartki godz. 10.00 (grupa 0-3 lat)
- czwartki godz. 17.30 (grupa 4-9lat)
Koszt zajęć jednorazowych:
- grupowe 35zł
- indywidualne 60zł

Prowadząca zajęcia:
Paulina Sochań


Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Certyfikowany arteterapeuta, terapeuta ręki I i II stopnia, w trakcie studiów pedagogicznych o profilu zdrowotnym i arteterapeutycznym.
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i zdobywa praktykę poprzez obserwacje zajęć innych terapeutów: logopedów, psychologów po to, by pracować z dziećmi w sposób holistyczny.
Pracuje z dziećmi z różnymi wyzwaniami rozwojowymi, w szczególności z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Ukończyła szkolenie z zakresu Sensoplastyki I stopnia oraz szkolenie dotyczące RDI – metody terapii z dziećmi autystycznymi. Wiedzę zaczerpniętą na szkoleniu wykorzystuje w codziennej pracy z dziećmi.
Prowadzi terapię indywidualną i zajęcia grupowe dla pacjentów w wieku 0-100 lat. Uwielbia obserwować jak twórcze podejście do dziecka potrafi wpłynąć na jego rozwój i postępy. Na co dzień wielka miłośniczka zwierząt, fotografii i książek.


© 2016 Aleksandra Rupotacka
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Rehabilitacja Dzieci • Ołtaszynek Wrocław