mgr Edyta Jastrzębska

Pedagog specjalny, oligofrenopedagog, terapeutka zajęciowa oraz certyfikowana terapeutka integracji sensorycznej (Iº i II°).

Ukończyła pedagogikę o specjalizacji oligofrenopedagogika na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Ukończyła szereg kursów i warsztatów:
• „Edukacja przez Ruch” wg Doroty Dziamskiej;
• „Metoda Ruchu Rozwijającego” wg W,Sherborne;
• „Model zintegrowanego wsparcia (będącego modyfikacją ) Systemu Nauczania Kierowanego oraz z zakresu ICF i metod Alternatywnej Komunikacji (AAC) w Zamościu – szkolenie i staż;
• „Pedagogika Zabawy” w Stowarzyszeniu Pedagogów i Animatorów KLANZA w Bogatyni;
• Rytmika Viva – aktywne działania przy muzyce;
• Szkolenie z Programu „Młodzi Sportowcy” Olimpiady Specjalne w Warszawie

Pracowała z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną w świetlicy terapeutycznej. Założyła Salę Doświadczania Świata w przedszkolu z oddziałami integracyjnymi. Nauczycielka – terapeutka w grupie przedszkolnej dla dzieci z autyzmem w Centrum Terapii PROMITIS. Posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu środków z instytucji i stowarzyszeń na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Od kilku lat pracuje jako nauczycielka-terapeutka z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 116 i Gimnazjum nr 52 dla Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym we Wrocławiu.
Na co dzień mama dwójki dzieci.

Dbam o prawidłowy rozwój niemowląt i dzieci z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, z wadami genetycznymi oraz przedwcześnie urodzonych. Terapię staram się zawsze dobrać do indywidualnych możliwości psychofizycznych , stanu i potrzeb pacjenta, uwzględniając również oczekiwania rodziców, czy opiekunów. Stale się dokształcam i podnoszę swoje kwalifikacje, aby móc spojrzeć kompleksowo na każdy problem małego pacjenta. W swojej pracy kieruję się zdobytą wiedzą, ogromną empatią i pozytywną energią. Natomiast fizjoterapia dziecięca jest nie tylko moją pracą, ale przede wszystkim wielką pasją.


<< wróc do poprzedniej strony

© 2016 Aleksandra Rupotacka
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Rehabilitacja Dzieci • Ołtaszynek Wrocław