Zajęcia gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej

Mają one na celu profilaktykę i leczenie wad postawy już zaistniałych poprzez ich korekcję. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci powoduje poprawę postawy ciała poprzez naukę wyrabiania jej poprawnego nawyku. Dzięki zabawom ruchowym i ćwiczeniom korekcyjnym dzieci wzmacniają gorset mięśniowy (głównie mięśnie grzbietu, brzucha, stabilizujące kręgosłup), poznają własne ciało.

Uczestnictwo w zajęciach korekcyjnych pozwoli na wzmocnienie przez dziecko mięśni osłabionych, a rozciągnięcie przykurczonych. Dziecko zwiększa również swoją sprawność, pojemność życiową płuc, wydolność organizmu oraz rozwija rozwój ogólny. Gimnastyka korekcyjna rozwija chęć podejmowania przez dzieci aktywności fizycznej, poprawiają zdolność zapamiętywania, spostrzegawczości, koncentracji uwagi - co rzutuje na poprawę funkcjonowania w szkole i grupie rówieśniczej.

GRUPY ZAJĘCIOWE (max. 4-5 osób)

Grupy zostały utworzone według podziału wiekowego:
- grupa młodsza od 4 do 6 r.ż
- grupa starsza od 7 do 10 r.ż .

Nasze zajęcia gimnastyki korekcyjnej są indywidualnie dostosowywane do zaistniałej wady i możliwości dziecka. Oznacza to, że poprzez celowość i rodzaj ćwiczeń jak również poziom trudność oraz ilość powtórzeń możemy wpłynąć na szybkie i najlepsze efekty terapii. Dzieci ćwiczą w kameralnych grupach do 4-5 osób tak, aby specjaliści prowadzący terapię mogli podejść indywidualnie do każdego dziecka i skorygować błędy oraz zmotywować do działania.

Naszą ofertę kierujemy w szczególności do dzieci:
- z wadami kręgosłupa (skolioza, skrzywienie boczne, plecy okrągłe, wklęsłe, hiperlordoza)
- z wadami stóp i kolan (stopy koślawe, płasko-koślawe, płaskostopie, kolana koślawe, szpotawe)
- z nadwagą.

Czas trwania zajęć: 60min

Termin i godziny zajęć - informacje w rejestracji tel. 601-66-56-31

Koszt zajęć:
Jednorazowe próbne zajęcia 30zł
Karnet 5 wejść 125zł (do wykorzystania przez 2 miesiące od daty zakupu karnetu)

UWAGA! DIAGNOZA. Dziecko, które uczestniczy w zajęciach po raz pierwszy prosimy o przyjście na zajęcia 30min wcześniej (lub o wyznaczonej godzinie przy większej ilości uczestników), aby fizjoterapeuta przeprowadził diagnozę postawy ciała oraz ustalił cele terapii. Diagnoza jest bezpłatna, przeprowadzana jest w ramach zajęć gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej. Dzieci posiadające rozpoznanie i zalecenie od lekarza specjalisty nie potrzebują wcześniejszej diagnozy fizjoterapeutycznej.

Prowadzący zajęcia: certyfikowany terapeuta NDT Bobath

Pamiętajmy, że aby osiągnąć sukces w prawidłowym rozwoju naszych dzieci, w naszym działaniu musimy być systematyczni i wytrwali:)© 2016 Aleksandra Rupotacka
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Rehabilitacja Dzieci • Ołtaszynek Wrocław